• JP2Shrine strona główna
 • O Nas
 • Pracownicy Sanktuarium
 • O Nas


  Pracownicy Sanktuarium

  Maxime Nogier

  Maxime Nogier
  Dyrektor Wykonawczy

  Dyrektor Wykonawczy Maxime Nogier jest odpowiedzialny za rozwój Sanktuarium oraz kontakty z Radą Najwyższą Rycerzy Kolumba w New Haven. Do jego obowiązków należy nadzór nad posługą duszpasterską kapelanów Sanktuarium, sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz Zespołu ds. Ewangelizacji i Katechizacji.

  Pan Nogier oprócz sprawowania przywódczej funkcji w Sanktuarium jest specjalnym asystentem Najwyższego Rycerza ds. Francji i odgrywa kluczową rolę w rozwoju Rycerzy Kolumba w tym kraju. Między innymi zajmuje się organizacją pielgrzymki wojskowej do Lourdes we Francji, sponsorowanej przez Archidiecezję Wojskową Stanów Zjednoczonych i Rycerzy Kolumba.

  Od 2009 do 2014, był asystentem Jego Ekscelencji Jeana Laffitte sekretarza Papieskiej Rady ds. Rodziny w Watykanie. W tych latach, pan Nogier nadzorował francuskojęzyczne sprawy dykasterii, planował odbywające się co pięć lat wizyty ad limina apostolorum biskupów diecezjalnych z całego świata i pomagał przy organizacji programów zbierania funduszy przez sekretariat rady. Zajmował się również codzienną działalnością zgromadzenia ogólnego dykasterii i organizował planowanie dwóch Światowych Spotkań Rodzin, którym przewodniczył: w 2012 papież Benedykt XVI i w 2015 papież Franciszek.

  Przedtem, pan Nogier pomagał zastępcy przewodniczącego Papieskiej Akademii „Pro Vita” (w latach 2007-2008) tłumacząc na francuski obrady akademii.

  Pan Nogier posiada doktorat z bioetyki z Papieskiego Ateneum „Regina Apostolorum” w Rzymie we Włoszech. Posiada płynną znajomość języka francuskiego i włoskiego. Wraz z żoną mieszkają w stanie Virginia i mają dwójkę dzieci.

  Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia

  Bliska współpraca ze Zgromadzeniem Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia jest dla Narodowego Sanktuarium powodem do radości, a w gronie pracowników Sanktuarium jest wiele sióstr ZMBM.

  Ich misją jest szerzenie orędzia Miłosierdzia Bożego, które zostało objawione ich siostrze, świętej Faustynie Kowalskiej. Czynią to każdego dnia, prowadząc modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15:00, czyli w Godzinie Miłosierdzia. Organizują również Wieczory z Jezusem Miłosiernym, które odbywają się raz w miesiącu.

  Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia istnieje od ponad 150 lat. Zostało założone w Polsce 1 listopada 1862 roku. Święta Faustyna należała do Zgromadzenia od 1925 roku do swojej śmierci w 1938 roku. Jej postać jest ściśle związana ze św. Janem Pawłem II. W 1965 roku ówczesny arcybiskup Karol Wojtyła zainicjował diecezjalny proces, otwierając drogę do późniejszej kanonizacji św. Faustyny. Później, jako Papież Jan Paweł II, dokonał jej beatyfikacji w 1993 roku oraz kanonizacji w 2000 roku. Więcej o Zgromadzeniu, duchowości i pracy sióstr można przeczytać tutaj.

  Aby przekazać siostrom swoje intencje do modlitwy w Godzinie Miłosierdzia, napisz do nas na adres PrayerRequests@jp2shrine.org.

  Na temat