• JP2Shrine strona główna
 • Wizyta
 • Co to jest pielgrzymka?
 • Wizyta


  Co to jest pielgrzymka?

  Pielgrzymka jest formą modlitwy. Jest to duchowa podróż odbyta do świętego miejsca, często naznaczonego specjalną Bożą obecnością, tak jak Ziemia Święta lub mającego szczególne znaczenie w religijnej historii ludzi.

  Katolickie sanktuaria są miejscami modlitwy, kultu liturgicznego i adoracji Boga. Każde sanktuarium jest poświęcone czci poszczególnego świętego, który stanowi wyjątkowe źródło natchnienia i zachęty i stało się wybranym miejscem pielgrzymek wiernych. Pielgrzymi przybywają do sanktuarium, aby prosić świętego o wstawiennictwo i aby odnowić i umocnić swoją wiarę.

  Jak mogę udać się z pielgrzymką do Narodowego Sanktuarium świętego Jana Pawła II?

  Pobierz Przewodnik do Planowania Pielgrzymki

  Sanktuarium jest miejscem modlitwy i kultu, które oferuje udział w sakramentach i obrzędach liturgicznych, w tym:

  • Msza święta: Msza święta jest codziennie odprawiana w kościele Redemptor Hominis w godzinach:

  12:00 od poniedziałku do soboty

  14:00 i 19:00 w niedzielę

  • Spowiedź: Przed każdą Mszą świętą możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty
  • Uczczenie relikwii: Pierwszej klasy relikwia krwi świętego Jana Pawła II jest wystawiona w Kaplicy Tajemnic Światła.
  • Modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego: Medytacja i odmawianie Koronki codzienni o godz. 15:00

  Dar Miłości: Życie Świętego Jana Pawła II
  Dar Miłości: Życie Świętego Jana Pawła II Dar Miłości: Życie Świętego Jana Pawła II Dar Miłości: Życie Świętego Jana Pawła II Dar Miłości: Życie Świętego Jana Pawła II Dar Miłości: Życie Świętego Jana Pawła II

  Sanktuarium jest miejscem w którym możemy poznać człowieka, który stał się świętym Janem Pawłem II oraz dowiedzieć się o najważniejszych tematach i wydarzeniach jego pontyfikatu. Dorośli pielgrzymi powinni zaplanować 90 minut na zwiedzanie stałej wystawy Dar miłości: Życie Świętego Jana Pawła II. Dzieci również znajdą wiele ciekawych rzeczy na wystawie, ale prawdopodobnie spędzą na niej mniej czasu. Sanktuarium posiada materiały takie jak, przewodniki dla uczniów i zabawy w odnajdywanie obrazów i przedmiotów dla młodszych pielgrzymów.

  Sanktuarium jest miejscem kontemplacji Oblicza Boga poprzez piękno sztuki sakralnej i medytacje nad tekstem Pisma Świętego. Pielgrzymi powinni przeznaczyć przynajmniej 20 minut na obejrzenie mozaik w kościele Redemptor Hominis i w Kaplicy Tajemnic Światła.

  Pielgrzymi mogą oddawać cześć pierwszej klasy relikwiom św. Jana Pawła II w naszej Kaplicy Tajemnic
  Pielgrzymi mogą oddawać cześć pierwszej klasy relikwiom św. Jana Pawła II w naszej Kaplicy Tajemnic Światła Pielgrzymi mogą oddawać cześć pierwszej klasy relikwiom św. Jana Pawła II w naszej Kaplicy Tajemnic Światła Pielgrzymi mogą oddawać cześć pierwszej klasy relikwiom św. Jana Pawła II w naszej Kaplicy Tajemnic Światła Pielgrzymi mogą oddawać cześć pierwszej klasy relikwiom św. Jana Pawła II w naszej Kaplicy Tajemnic Światła Pielgrzymi mogą oddawać cześć pierwszej klasy relikwiom św. Jana Pawła II w naszej Kaplicy Tajemnic Światła

  Na koniec, Sanktuarium jest miejscem, w którym możesz pogłębić i umocnić swoją wiarę. Pamiętaj, aby zapoznać się z naszym kalendarzem i dowiedzieć się czy w czasie twojej wizyty są organizowane specjalne wydarzenia.

  Jak można odbyć grupową pielgrzymkę do Sanktuarium?
  Prosimy o złożenie formularza oprowadzania dla grup, aby rozpocząć planowanie wizyty grupowej i zaznaczyć wszystkie specjalne wymagania. Zachęcamy, aby wypełnić ten formularz, gdyż wtedy jesteśmy w stanie lepiej służyć wam pomocą w planowaniu wizyty grupowej.

  Podczas gdy zachęcamy pielgrzymów do brania udziału w naszej Mszy świętej i korzystania z możliwości spowiedzi, grupa może zwrócić się z prośbą o odprawienie prywatnej Mszy świętej, celebrowanej przez proboszcza lub kapelana grupy w kaplicy lub w kościele, w zależności od liczby osób w grupie. Grupa również może zarezerwować czas na spowiedź ze swoim księdzem.

  Ponadto, pracownicy Sanktuarium oferują:

  • Specjalne pogadanki na różne tematy, takie jak tematy pontyfikatu Jana Pawła II;
  • Oprowadzanie grup z przewodnikiem, aby zapoznać się z mozaikami i innymi obiektami sztuki sakralnej w kościele i w kaplicy; Oraz
  • Medytacje o Bożym Miłosierdziu.

  Wizyta