• JP2Shrine strona główna
 • Wizyta
 • Kościół Redemptor Hominis
 • Wizyta


  Kościół Redemptor Hominis

  Kościół Redemptor Hominis

  Kościół Redemptor Hominis
  Zdjęcia

  Jeden z trzech kościołów w Północnej Ameryce ozdobionych mozaikami ojca Marko Rupnika, błyszczące ściany zewnętrzne kościoła Redemptor Hominis przyciągają uwagę pielgrzymów wchodzących do Narodowego Sanktuarium świętego Jana Pawła II. Będąc ośrodkiem modlitwy i spotkania z Bogiem w sakramentach, umiejscowiony w centrum kościół Redemptor Hominis jest prawdziwym sercem Sanktuarium.

  Nazwa kościoła odnosi się do pierwszej encykliki papieża Jana Pawła II Redemptor Hominis (Odkupiciel człowieka). Kościół Sanktuarium zaprasza zwiedzających do refleksji nad tajemnicą głębokiej Bożej miłości do człowieka, do wielbienia i do przyjęcia Boga. Sceny z Pisma Świętego na ścianach kościoła opowiadają historię zbawienia, podczas gdy święci przedstawieni na kolumnach przypominają nam, że należymy do ludu Bożego, do Ciała Chrystusa, które obejmuje cały czas i całą przestrzeń.

  Mistrzowsko wyrzeźbione ambona, ołtarz i fotel dla celebransa, wykonane z włoskiego marmuru przez artystę rzeźbiarza Edoardo Ferrari również są ozdobą tej przestrzeni sakralnej w Narodowym Sanktuarium św. Jana Pawła II. Na Ambonie przedstawione są kobiety, które przyszły zabalsamować ciało Chrystusa. Pokazane są w momencie, gdy wychodzą z pustego kamiennego grobu, spiesząc, aby podzielić się Dobrą Nowiną Zmartwychwstania Jezusa z apostołami. Wydają się rzeczywiście być w ruchu w kierunku głównego ołtarza, na którym są wyrzeźbieni apostołowie. Ołtarz z kolei, wydaje się dosłownie spoczywać u stóp apostołów, którym Jezus powierzył budowanie Kościoła na całym świecie.

  W ołtarzu przechowywane są również relikwie świętych, z których wielu było beatyfikowanych lub kanonizowanych przez papieża Jana Pawła II: św. Franciszka de Laval, św. Jose Maria Robles Hertado, św. Kateri Tekakwitha, św. Elżbiety Ann Seton, św. Johna Neumanna i św. Junipero Serra.

  Wizyta